Sokak Modasına Ayak Uydurun!

Tarih: 02.07.2021 09:58
Sokak Modasına Ayak Uydurun!
Gerçek moda tam da sokakta bizleri bekliyor...

Sokak Modası ve Trendler

Hayata yön verenlerin en balında moda trendleri geliyor. Özellikle de giyim alanlarında moda tam da yaşamın merkezinde yer alıyor. İsterseniz işe gidin, ister okula, isterseniz de davete. Stilinizi yansıtmak istiyorsanız asla modadan uzak duramazsınız. Özellikle de sokak giyiminden. Uzun yıllardır sokak modası, trendleri ciddi şekilde etkiliyor. Sokak giyimi nedir, sokak modasının özellikleri nelerdir? Sizler de stilinizi ortaya koymak istiyor olabilirsiniz. Söyleyeceklerimize kulak verebilirsiniz. Gerçek moda tam da sokakta bizleri bekliyor.

Sokak Modası Bizim Hayatımızı Yansıtıyor

Sokak giyimikavramı hayatımıza 19602lı yılların çiçek çocukları ile girdi. Çok uzak bir geçmişi yok. Sokak modası yaklaşık 60 yıldır tekstil sektörünün trendlerini belirliyor. Hippiler ile başlayan sokak stili, her dönem özellikle kişiliğini, tarzını ve hayata olan başkaldırısını yansıtmak isteyen bireylerin tercih ettikleri giysiler ile şekilleniyor. Sokak modası, insanların kimliklerini yansıtabilmeleri için oldukça etkili. Çoğu zaman kitlesel algılar oluşturan ve bir anlamda siyasi rolü üstlenen sokak trendi, özellikle gençler tarafından çok benimsenmiş durumda. Sokak giyimi konusunda olmazsa olmazlar nedir diye sorarsanız, çantadan zincire, farklı kesim pantolonlardan Jean pantolonlara pek çok unsuru bir arada düşünebilirsiniz.

Sokak Modasının İlham Kaynağı

Sizler de klişelerden sıkıldıysanız, kendinizi hissettiğiniz gibi ifade etmenin yolunun giysilerden geçtiğine inanıyorsanız tam da doğru yerdesiniz. Hemen şöyle bir sokağa çıktığınız zaman ve kimlerin neler giydiklerine, kombinlediklerine bakmanızda fayda vardır. Sokak modası tarzının ilham kaynağını merak ediyorsanız, hemen dile getirelim. Elbette müzik. En başta da belirtmiş olduğumuz gibi 1960’larda Hippiler ile başlayan akım, o dönemin gençlerinin dinlemiş oldukları müzik tarzından beslenerek kitlelere ulaşmıştır. Bugün de farklı değildir. Özellikle de rap, hip hop, rock ve metal gibi müziklerin giyimlerini çok rahat bir şekilde sokak stili ile görebilirsiniz. Diğer yandan yalnızca gençler değil de kendini her zaman genç hisseden kişiler de sokak modasının en yakın takipçisi olabiliyor.

Sokak modasının en başında şapkaların geldiğini de hatırlatmakta fayda var. Birbirinden farklı renk ve tasarımlardan oluşan şapkaları her türlü Jean ve tişört ile kombinleyebilirsiniz. Kemer ve pantolon askısı da yine bu akımın en önde gelen trend parçaları arasında yerini koruyor.

Yükleniyor...