Figür Koleksiyonculuğu Nasıl Yapılır?

Tarih: 17.11.2021 13:53
Figür Koleksiyonculuğu Nasıl Yapılır?
Sevdiğiniz çizgi romanların, kitapların, filmlerin, televizyon programların kahramanlarına sahip olmanız için Figür Koleksiyonculuğu iyi bir yöntem. Bu şekilde, onların dünyasından ufak kesitleri yaşam alanlarınıza yansıtmanız mümkün.

Figür Koleksiyonu Yapmak…

Onlar çocuklukta dimağımıza kazınmış en özel kahramanlar. Kimisi basit bir çocukluk anısı olarak kalmadan, hafızalarımızda kalıcı bir yere sahip olmuş durumda. Animelere, filmlere, kitaplara, kadim tarihlere, mitolojilere ya da televizyon şovlarına hayat veren bu karakterler bazen yaşam alanlarımızda bizlere eşlik etsin, bulunduğu yerden herkese göz kırparak şen çocukluk anılarımızı bizlere tekrar hatırlatsın istiyoruz. Yetişkin olduğumuzda bile ilgimizi çekmeyi başaran, sloganlarını dilimize pelesenk ettiğimiz, felsefelerini hayat mottomuz yaptığımız bu efsane isimlerle her zaman haşır neşir olmak için duvarımıza posterlerini asıyoruz. Ama onların üç boyutlu oyuncak figürlerini sergilemek bizler için daha tatmin edici bir hobi halini alıyor. 

Figür Koleksiyonculuğu tam da bu noktada değer kazanıyor. Çünkü başka bir dünyanın kapısını aralayan figürler tek bir kahramanla sınırlı değil. Hayatımıza dokunan birçok isim ve onların çok popüler olan kişisel eşyaları da bu dünyada yer alıyor. Bir gün geliyor, satın alınan figürler asla yetmiyor; odaların farklı noktalarına farklı temalarda değişik figür köşeleri hazırlanıyor. Hâlâ oyuncaklarla oynadığınızı düşünen kişiler bazen sizleri yadırgasa da figür koleksiyonerliği bambaşka bir tutkunun eseri olarak popüler olmaya devam ediyor. Oyuncak Figür, Action Figure, Figür Anahtarlık gibi kategorilere ayrılan bu figür koleksiyonları, hayranı olduğunuz isimleri bir arada görmeniz için etkili bir seçenek.

 

Figür Koleksiyonuna Nasıl Başlamalıyım?

Biliyoruz ki, olaya oyuncak gözüyle bakmayanlar için Figür Satın Alma ve bu figürü bir konsolda sergileme fikri çok heyecanlı bir durum. Sevdiğiniz bir anime karakterinin küçük ölçekli bir modelini alarak başladığınız figür yolculuğu, o kahramanın kullandığı eşyaların ve onların ekip arkadaşlarının figürlerini de satın almanızla son bulabiliyor. Bu nedenle size en çok hitap eden ve hayatınıza anlam katan ismin figürünü satın alarak figür koleksiyonculuğuna başlayabilirsiniz. Sonraki süreç zaten siz istemeseniz de kendiliğinden gelişecektir. Figür satın aldıkça kendinizi komşu animelerin içinde gezinirken, farklı evrenlerin karakter figürlerini incelerken bulacaksınız. T-shirt35 ekibi olarak buna kesinlikle eminiz.
 

Figürler Nasıl Temizlenmeli?

Sizi farklı evrenlere ışınlayan figürlerinizi satın aldınız; onları belli kategorilere ayırdınız ve farklı köşelerde sergilediniz, evet oldukça havalı bir gelişme. Peki, sık sık tozlanan ve ışıltısını kaybeden Figürleri Nasıl Temizlemelisiniz? Haftada bir olacak şekilde basit bir temizlik rutini izlediğinizde figürlerinizi her zaman bakımlı görmeniz kaçınılmaz. Bu basit temizlik için bir toz alma püskülü edinebilir, anlamlı oyuncaklarınızı nazikçe ve yorulmadan tozdan arıtabilirsiniz. Daha sıkı bir temizlik için nispeten daha sert kıllara sahip bir allık fırçası işinizi görecektir. Daha dayanıklı, sert yapıdaki figürleriniz için temiz bir diş fırçası kullanabilirsiniz. Temizlenecek figürde toz oranı fazla ise buhara tuttuğunuz bir fırça ile tek yöne hareketler yaparak yine tozları uzaklaştırabilmeniz söz konusu.
 

Figür Oyuncak Satın Almak İçin

T-shirt35 dünyasına bir kere adım attıysanız en derin hikayelere konu olmuş çeşit çeşit kahramanları ve bunların minik modellemelerini görmüşsünüzdür. 1. sınıf malzemelerden üretilen bu Aksiyon Figürleri, fazla olan Figür Fiyatları konusundaki kötü algıyı da sizler için yıkmaya hazır. En ekonomik figür seçenekleri sayesinde koleksiyonunuzu çeşitlendirebilir, hayranlık uyandıran koleksiyonlara imza atabilirsiniz. Naruto, Star Wars, Marvel, Harry Potter gibi daha nice hikâyeye ve evrene konu olmuş kahramanlar şimdi sizleri bekliyor. 
 
Yükleniyor...