Among Us Oyunu Nedir?

Tarih: 10.12.2021 17:10
Among Us Oyunu Nedir?
Amerikan oyun firması InnerSloth tarafından geliştirilen çok oyunculu Among Us oyunu en çok oynan oyunlardan olma başarısını sürdürüyor. Peki, onu bu kadar özel kılan sebepler ne? Bu yazımızda hepsine el atıyoruz…

Among Us Oyunuyla Tanıştınız mı?

Farklı renklerde giyinmiş olan küçük küçük astronotların bir uzay mekiğinde hızlıca hareket ettiği bir oyun son zamanlarda oldukça popüler. Şu sıralar deli gibi oynanan bu oyun özellikle Twitch yayıncılarının odağında. Grafikleri oldukça muazzam olan ve gerçeğe en yakın görüntüleri veren yeni nesil oyunlar karşısında önemli bir şöhret yakalayan Among Us neden bu kadar sevildi acaba? Oyuncular uzun hikayelerden ve aşırı rekabete dayanan çok oyunculu çevrim içi oyunlardan sıkılmış olabilirler mi? Bizce yanıt, evet. Son dönemde insanlar daha renkli atmosferlere sahip, keyifli ve arkadaşlarıyla strese girmeden oynayabileceği eğlenceli oyunlar arıyor, Among Us da tüm bu kıstasları karşılayan bir oyun. En az 4, en fazla 10 kişiyle oynanabilen bu oyunda arkadaşlarınızla bir oyun lobisi başlatabiliyor ya da hazır lobilerden birisine dahil olabiliyorsunuz. Üstelik oyunu istediğiniz platformdan oynayabilme şansınız var. Bilgisayar ya da mobilden oyununuzu yönetebilmeniz mümkün. Üstelik mobil platformlarda da oyun ücretsiz indirilebiliyor. 
 

Among Us Nasıl Oynanır?

Lobinizi belirledikten sonra haritayı kararlaştırıyor, ayarlarınızı da optimum hale getirip oyuna başlıyorsunuz. Oyun başlarken size bir misyon yükleniyor.  Üstleneceğiniz sadece iki misyon var, bunlar da imposter ya da crewmate olmak. Imposter olarak oyuna başladıysanız oyunda sahtekar olansınız. Yani oyunda 1 adet hain mevcut, bu sizsiniz ve herkes sizi bulmaya çalışıyor. Diğer tüm oyuncular ise crewmate, yani masum olanlar. Mürettebattan oluşan crewmate olanlar, onlara verilen birtakım görevleri yaparken aradaki hain olan kişiyi bulmaya çalışıyor. Hain bu arada boş durmuyor ve gizli köşelerde diğer mürettebatları tek tek öldürmeye çalışıyor. Bu sırada görünmemesi lazım ki tespit edilmesin. Bu arada ortamda gerçekleştirilen ani sabotajlar da oyunun kaderini belirlemesi bakımından önemli bir yer teşkil ediyor. Bu arada mürettebat, yazılı sohbeti kullanarak ipuçlarını kendi aralarında değerlendirme şansı da buluyor. 
 

Among Us Neden Bu Kadar Popüler? 

Among Us oyunun popülerliğinin Covid-19 pandemisine bağlı olarak arttığını söylersek sanırız yanlış olmaz. Sokağa çıkma yasaklarında yalnızlaşan insanları bir platforma toplayarak onlara sosyalleşme şansı tanıyan oyun, eğlenceli atmosferiyle oyuncuları içine çekmeyi kolayca başarıyor.  
 

Oyunun Fanları İçin Among Us Sweatshirtleri T-shirt35’te 

Komik fotoğraf montajlarında ve çeşitli görsellerde kendine çokça yer bulan Among Us, özellikle kendimizi doğru ifade etmemize vesile olan giyim ürünlerimizde fazlaca boy göstermeye başladı. Bunlardan en önemlisi ise Among Us Sweatshirt modelleri. Tshirt35 koleksiyonunda uygun fiyatlarla görücüye çıkan bu sweatshirt çeşitlerini giyerek imposter ya da crewmate olmayı seçebilir, mesajınızı herkese Among Us aracılığı ile kolayca iletebilirsiniz.   

 
Yükleniyor...